Ile kosztuje wynajem auta do ślubu?

Wybierz odpowiedni dla siebie zakres usługi!

Dla wielu osób ślub jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w życiu. Nic więc dziwnego, że duże grono par kontroluje przygotowania ceremonii od samego początku do końca i dba o dosłownie każdy ich szczegół, by dzień ten pozostał w pamięci jako najpiękniejsze wspomnienie. Jednym z najważniejszych elementów, do których przyszli małżonkowie przywiązują ogromną wagę, jest wybór pojazdu, którym pojadą na uroczystość, a następnie dostaną się na wesele. Ile kosztuje wynajem auta do ślubu i od czego zależy cena tej usługi? Odpowiedź na postawione pytanie znajdziesz w dalszej części tego wpisu.

Koszty usługi wynajmu auta do ślubu – od czego zależą?

Należy otwarcie zaznaczyć, że zależą one od naprawdę wielu czynników. Przede wszystkim każdy z nas ma własne preferencje i upodobania, co do ulubionej marki samochodów. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wybór, gdyż na rynku wynajmu aut do ślubu istnieje wiele możliwości. Można zdecydować się na prawdziwe klasyki, takie jak Buick Special, Chevy 3100 czy polski Polonez „Borewicz” lub wręcz przeciwnie – postawić na nowoczesność i wypożyczyć na ten najważniejszy dzień np. BMW X5M. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zaszaleć i wynająć samochód z dużą mocą silnika (m.in. Ford Mustang). Jak pewnie możesz się domyślić, wybór pojazdu wiąże się bezpośrednio z kosztami. Wszystko bowiem zależy od tego, na jaki model i markę się ostatecznie zdecydujesz, a także czy auto, które wybierzesz, jest powszechnie dostępne na rynku. Im rzadszy model, tym więcej zapłacisz za jego wynajęcie.

Weź pod uwagę budżet, jakim dysponujesz

Cena wynajęcia samochodu to jedno, drugie to budżet, który przewidujesz na to przedsięwzięcie. Warto pamiętać, że koszt wypożyczenia pojazdu będzie zależeć od wielu czynników i przede wszystkim przed podjęciem ostatecznej decyzji powinno się wiedzieć, ile maksymalnie można przeznaczyć na tę usługę. Jak już wcześniej zaznaczyliśmy, zabytkowa limuzyna będzie kosztować więcej niż popularny model auta, który jest powszechnie wybierany przez przyszłych małżonków do ślubu.

Auto z szoferem lub bez, czyli forma wynajmu auta do ślubu

To dość istotna kwestia. Firmy wypożyczające samochody na to wspaniałe wydarzenie najczęściej wynajmują samochód z szoferem na czas od 3 do 6 godzin. To rozwiązanie sprawia, że Para Młoda może, jadąc na ceremonię, w pełni się odprężyć i nacieszyć swoją obecnością. Istnieje jednak inna opcja. Coraz częściej zdarza się bowiem, że przyszli małżonkowie decydują się na wypożyczenie samochodu do ślubu na całą dobę bez szofera. W takiej sytuacji za kierownicą zazwyczaj zasiada sam Pan Młody lub świadek. Choć mogłoby się wydawać, że drugie z podanych rozwiązań jest nieco tańsze, koszt usługi jest bardzo podobny. Dzieje się tak głównie ze względu na dłuższy czas wypożyczenia pojazdu.

Koszt wynajmu auta do ślubu to nie tylko wybór formy wypożyczenia i modelu samochodu, ale też dodatkowe usługi

Wypożyczając pojazd na ceremonię, jest on najczęściej udekorowany w podstawowej formie. Jeżeli chce się więc czegoś więcej lub potrzebuje się innego rodzaju dekoracji, należy za to dodatkowo zapłacić. Warto również pamiętać, że firmy świadcząc opisywaną usługę, mają zazwyczaj wpisaną „kilometrówkę”. Wynosi ona od 50 do 100 kilometrów, co oznacza, że za każdy dodatkowo przejechany kilometr zapłacisz więcej. Chcesz napić się szampana w drodze na ceremonię? Za to również zapłacisz dodatkowo, choć niektóre firmy, takie jak Stajnia Braci, oferują butelkę tego trunku w koszcie wypożyczenia samochodu.

Ile kosztuje wynajem auta do ślubu?

Jak można więc zauważyć, na ogólny koszt usługi składa się wiele czynników. Ile więc zapłacisz za wypożyczenie samochodu na ceremonię? W przypadku wynajęcia prawdziwych klasyków i limuzyn koszt całego przedsięwzięcia oscyluje w granicach od 1000 do 2500 tysiąca złotych wraz z wypożyczeniem kierowcy na kilka godzin. Wszystko zależy w zasadzie jednak od wybranego modelu samochodu. Nieco niższa cena będzie obowiązywać w sytuacji wypożyczenia popularnego auta do ślubu np. Audi. Koszt wynajmu powinien zamknąć się wtedy w okolicach 1000 zł.
Warto również pamiętać, że w związku z rosnącymi cenami paliwa szacowany koszt może być nieco wyższy, choć warto wtedy zapytać o możliwość jego negocjacji. Ponadto w celu oszczędności warto postawić na firmę, która nie przewiduje limitu czasowego lub limitu kilometrów, jak choćby Stajnia Braci z Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość jest chroniona!