Kilka pomysłów jak udekorować auto do ślubu

Ceremonia zaślubin to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Takie, które z pewnością pozostanie w pamięci na długie lata. Dlatego też nawet najdrobniejszy szczegół uroczystości powinien być dopięty na ostatni guzik. I nie chodzi tu o wybór bukietu panny młodej czy też kolorów kwiatów obecnych na ceremonii, ale o dekorację auta, którym przyszli małżonkowie pojadą na ślub, a następnie imprezę weselną. W ostatnich kilkunastu latach zaczęto przykładać również do tego elementu wyjątkową wagę, gdyż zwykłe wstążeczki i balony nie w każdej sytuacji muszą się sprawdzić. Jak więc udekorować auto do ślubu, by zachwycić przybyłych gości?

Dopasuj dekoracje do modelu auta

Najważniejsza kwestia to wybór odpowiednich dekoracji do modelu samochodu, którym pojedziecie do ślubu. Weźcie pod uwagę wielkość auta, a także jego charakter. Nie wszystko bowiem, co pasuje do sportowego modelu, sprawdzi się jako ozdoba zabytkowego pojazdu, gdyż dekoracje niestety mogą zostać odebrane nieco kiczowato. Należy również mierzyć siły na zamiary, tzn. Wasze pomysły nie zawsze mogą się sprawdzić ze względu na konstrukcję samochodu. By uniknąć jego potencjalnego zniszczenia, niekiedy powinno się zrezygnować z upatrzonych ozdób. W szczególności wtedy, gdy auto jest wynajmowane. Dlatego też przygotowaliśmy kilka prostych propozycji, według których sami możecie udekorować dowolny model samochodu. Oto one!

Absolutna klasyka, czyli wstążeczki i balony

Oczywiście, już na samym wstępie powiedzieliśmy, że to rozwiązanie zanika z biegiem czasu, ale z drugiej strony, dlaczego nie macie się na nie zdecydować? Balony i wstążeczki zaczepione w umiarze to pokaz estetycznych dekoracji, które potrafią dodatkowo podkreślić atrakcyjny wygląd nawet luksusowego samochodu. Dlatego też w zależności od własnych upodobań może to być rozwiązanie minimalistyczne lub wręcz przeciwnie – jeżeli jesteście zwolennikami ekstrawagancji i uważacie, że więcej balonów i wstążek to dobry pomysł, to nie ograniczajcie się w swoim wyborze.

Drobne kompozycje

Pamiętajcie, że samochód ślubny zazwyczaj już sam w sobie stanowi wspaniałą dekorację i nie trzeba go bardzo upiększać. Czasami wystarczą minimalistyczne ozdoby, które po prostu subtelnie podkreślą jego charakter. Najlepiej można to zauważyć na przykładzie sportowego auta, gdyż już sam jego widok potrafi zrobić piorunujące wrażenie. Dlatego też drobne kompozycje pasujące do bukietu panny młodej czy ogólnego wystroju sali i przyczepione do klamek sprawdzą się w takim przypadku znakomicie.

Wstążki jako ozdoby

Marzy Wam się ślub w istnie amerykańskim stylu? Dlatego też wybraliście Mustanga, Forda czy też Cadillaca i chcecie przyczepić do samochodu strzelające puszki, tak jak większość filmowych par? Tego rodzaju dekoracja niestety stwarza niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego i w związku z tym może łamać przepisy. Dlatego znacznie lepszą alternatywą jest przywiązanie kolorowych wstążek, które będą pięknie się prezentować w czasie jazdy na ceremonię do kościoła czy też na salę weselną.

Dekoracje z kwiatów

Trzeba przyznać, że kompozycje kwiatowe są najczęściej spotykaną formą dekoracji na samochodach do ślubu. Jeżeli zdecydujecie się na tego typu rozwiązanie, musicie pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach. Przede wszystkim ozdoby powinny zostać stworzone przez zawodową florystkę, która odpowiednio je zabezpieczy przed uszkodzeniem. W przeciwnym razie dekoracje roślinne mogą nie doczekać dotarcia do sali weselnej. Stworzone kompozycje w formie małych bukiecików możecie przymocować do klamek, a jeżeli marzycie o znacznie większym rozmach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przyczepić wianek do maski lub bagażnika auta.

Zabawne lub tradycyjne tablice rejestracyjne

Choć przepisy polskiego prawa mówią o tym, że tablica rejestracyjna powinna być cały czas widoczna, to władze przymykają zwyczajowo oko na to gdy samochód ślubny znajduje się w środku kolumny jadącej z kościoła na salę weselną. Państwo Młodzi w związku z tym bardzo często decydują się na tablice z napisem „Nowożeńcy”, „Mąż i Żona” czy mniej tradycyjne jak „Koniec świata”. Pomysłów na tego typu dekoracje jest bardzo wiele i z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość jest chroniona!