Tarpan

 • Początek lat 70. XX wieku. I sekretarz PZPR, Edward Gierek daje sygnał do skonstruowania idealnego auta dla rolnika z własnym gospodarstwem. Ponad 40 lat temu w Poznaniu rozpoczęła się seryjna produkcja polskiego pick-upa, który obecnie staje się smacznym kąskiem dla koneserów polskich klasyków. Tarpan - nasz youngtimer, mamy go! Projekt klasyka opracował zespół inżynierów poznańskich i warszawskich pod wodzą Romana Skwarka, głównego konstruktora FSO.
 • Silny jak koń!
  Solidność poznańska i polska wytrzymałość były skazane na sukces. Tarpan bardzo szybko zaczął robić karierę, biorąc udział w rajdach terenowych i podbijając grecki rynek. Przegrywał tylko z Nysą i Żukiem, które oferowały większą ładowność. W latach 80-tych używany do tej pory silnik klasycznej Warszawy został zastąpiony silnikiem Ursusa i zaczął głośno zapowiadać każde swoje przybycie.
 • Honker – nowy youngtimer!
  Z początkiem lat 80-tych Fabryka Samochodów Rolniczych wypuściła w Poznaniu nową wersję Tarpana. Honker - to pierwszy polski samochód terenowy! Szybko znalazł zastosowanie w wojsku czy leśnictwie i był produkowany aż do 2009. Posiadany przez nas model pochodzi z 1991 roku. Na jego widok zakręci Ci się łezka w oku.
 • Rustykalny ślub? Tylko z Tarpanem!
  Czy istnieje lepszy samochód na rustykalny ślub niż historyczne polskie auto stworzone dla rolnictwa? Bądź oryginalny i wybierz takie auto na ślub, którego inni się nie spodziewają. Marzysz z jednej strony o podróży do ślubu prawdziwym, klasycznym youngtimerem - autem, które jeździło po ulicach za czasów Twojego dzieciństwa, a z drugiej strony pojechałbyś autem terenowym? Oto idealne połączenie!
 • Najbardziej oryginalny polski youngtimer!
  Twoi rodzice marzyli, by pojechać do ślubu tym autem! Dzisiaj to również wielki zaszczyt! Nie każdy może sobie pozwolić na przejażdżkę autem sprzed lat, mimo ogromnego sentymentu dla dzieciństwa. Spraw swoim gościom ogromną frajdę podjeżdżając pod kościół czy salę weselną terenówką, o której nie można zapomnieć! Nie musisz wybierać banalnego klasyka, jak Polonez czy Duży Fiat. Jeśli jesteś odważny, wybierzesz Tarpana! Świetny youngtimer z naszej stajni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość jest chroniona!